WIELKANOCNE GRY I ZABAWY!

Wielkanoc to czas niezwykły i z pewnością przygotowania do tych Świąt pochłaniają wiele czasu. Często więc nie do końca wiemy, jak zorganizować dzieciom zabawę w chwili, kiedy potrzebujemy skupić się na czymś innym. Albo martwisz się zawczasu jak poradzić sobie z ruchliwymi dziećmi przy świątecznym stole? A są na to niebanalne sposoby, mało tego – związane są one ze świętami!

Pierwsza i dość prosta zabaw, jaką można wymyślić dla dziecka to ta związana z kolorowaniem wielkanocnych malowane i ozdób. Te pierwsze bez trudu można znaleźć w Internecie. Co zaś z tymi drugimi? Czy wiedzieliście , ze jajka świetnie się dekoruje zwykłym flamastrem albo… kredkami świecowymi ? Tymi ostatnimi najlepiej na gorąco – potem malunek zasycha na jajku i jest trwalszy.

Wydaje się banalne, ale za to ile przy tym frajdy. Pamiętacie swoje dzieciństwo i to – jak bardzo lubiliśmy robić pisanki. Jeśli ktoś ma ochotę na nieco trudniejsze zadanie możemy zrobić pisanki nieco bardziej wymagającą metodą: jajko można ugotować w łupinach cebuli – wtedy nabierze rudo-brązowej barwy. Na takiej skorupce wzory i ozdoby się …wydrapywało najlepiej czymś ostrym. Oczywiście – to akurat zajęcie dla nieco starszych dzieci!

Pora na przystrojenie domu! Tutaj mamy do wyboru mnóstwo opcji: jęli odpowiednio przetniemy zakończenie starej skarpety i dołożymy trochę waty do środka – szybko możemy, zawiązawszy cudo w odpowiednim miejscu – mieć wielkanocnego króliczka. Teraz tylko trzeba mu doszyć oczka i wąsy!

No dobrze, a co zrobić z dziećmi, które nie mają ochoty na szycie, malowanie czy dekorowanie? Ustaw im tor przeszkód z jajek – najlepiej już ugotowanych – i zawiąż oczy – ten kto przejdzie bez szwanku z zakrytymi oczyma – na pewno zasłuży na słodką nagrodę! A co do słodkości – masz wiele zakamarków w domu i ogrodzie ? Pochowaj w nich czekoladowe słodkie jajka , daj dzieciom koszyczki – i każ ich szukać. Nasz pociechy z pewnością będą miały świetną zabawę. Zwłaszcza, że jeśli któreś przyniesie najwięcej – może dodatkowo wygrać coś miłego?

A jełki brak rekwizytów i wszystkie zabawy się znudziły zawsze można spróbować zajączka. Dzieci tworzą tańczące kółko i trzymają się za rączki. Jedno z nich idzie do środka jako zajączek –jego zadaniem jest się jak najszybciej wydostać z kółka – używając sprytu i szybkości. Ten, kto wypuści zajączka, sam trafia na jego miejsce…

Miłej zabawy!

Działy sklepu

Porównaj produkty


Nie masz żadnych produktów do porównania.

logolego

Moja przechowalnia


Nie masz żadnych produktów w schowku.

Rzetelny regulamin

Zweryfikowany

 

Sklepolandia

 

Sklepy24