WAŻNE ZMIANY W SZKOŁACH OD WRZEŚNIA 2018

Zmiany w edukacji, począwszy od nowego roku szkolnego, obejmą tym razem nie tylko karte Nauczyciela, ale także i nasze dzieci. Ministerstwo nie tak dawno wydało specjalne rozporządzenie w tej materii. Czego zatem możemy się spodziewać od 1 września 2018?

  1. Pierwszą, kontrowersyjna zmianą jest ta dotycząca przerw. Żadna z nich ma nie być krótsza niż 10 minut. Do tego ma dojść jedna 40-minutowa na zjedzenie ciepłego posiłku.
  2. Szkoły mają czas do 1 marca 2019 na wdrożenie zmian, ale to od 1 września 2019 w każdej szkole podstawowej ma być uruchomiona sala, w której każde dziecko będzie mogło spokojnie zjeść posiłek przyniesiony z domu. Stąd 40-minutowe przerwy. Aby każde dziecko mogło w tym czasie z niej skorzystać.
  3. Obiady w szkole mają być dobrowolne i częściowo odpłatne. Jednak już od 2021 roku szkoły mają obowiązek umożliwić uczniom zjedzenie ciepłego posiłku.
  4. Przedmioty wymagające większego wysiłku umysłowego, tzw. „ścisłe” mają mieć miejsce na pierwszych godzinach lekcyjnych. Maksymalnie do 6. godziny. Dzięki temu dzieci mają mieć „świeży” umysł na matematyce czy na chemii.
  5. Kolejna ważna zmiana: dyrektorzy szkół będą musieli zapewnić uczniom m.in. dostęp do miejsc, w których ci będą mogli przechowywać m.in. podręczniki i przybory szkolne.
  6. Od września w każdej szkole ma znaleźć się źródło wody pitnej.

Zadowoleni? Przeciwnicy pomysłów MEN zwracają przede wszystkim uwagę na fakt, że dłuższe przerwy to wydłużenie całego dnia lekcji, zaś uczniowie wcale nie są zadowoleni z tego, że przedmioty ścisłe mają być z samego rana. Zdarzają się głosy, że wtedy jeszcze „trudno się rozbudzić”. A Wy co sądzicie?

Działy sklepu

Porównaj produkty


Nie masz żadnych produktów do porównania.

logolego

Moja przechowalnia


Nie masz żadnych produktów w schowku.

Rzetelny regulamin

Zweryfikowany

 

Sklepolandia

 

Sklepy24