CAŁA PRAWDA O KREMACH Z FILTRAMI. JAK MĄDRZE CHRONIĆ DZIECI PRZED SŁOŃCEM?

O tym, że należy na plaży i w słoneczne dni nawet w mieście, stosować kremy z filtrami – to już wie każdy. Jednak wcale to nie oznacza, że stosujemy je mądrze. Jak dobrać zatem odpowiedni kosmetyk do skóry dziecka? To zależy nie tylko od karnacji , ale i od jego wieku. Nie zaleca się bowiem stosowania jakichkolwiek kremów z filtrami na niedojrzałej jeszcze skórze niemowląt aż do 6. miesiąca życia. Takie dzieci należy bezwzględnie chronić przed słońcem, nawet podczas jazdy samochodem.

Nie każdy filtr jest taki sam – wyróżniamy filtry fizyczne i chemiczne. Filtry fizyczne, inaczej mineralne, zawierają w składzie substancje ekranizujące takie jak: tlenek cynku, ditlenek tytanu, a także tlenki żelaza. Ich działanie polega na utworzeniu na powierzchni skóry warstwy, która odbija promieniowanie UV. Takie filtry powinniśmy stosować u dzieci rocznych i nieco starszych, jedynie w pewnych przypadkach stosując filtry chemiczne. Dlaczego? Bo te ostatnie wnikają w skórę. Czemu zatem owo „wnikanie w skórę” ma tak istotne znaczenie?

U małych dzieci stosować należy bezpieczne filtry o wartości 30-50 SPF, ale warto czytać dokładnie skład. I jakich nie kupować? Takich, które zawierają tzw. „filtry przenikające”, to znaczy wchłaniane przez skórę i dostające się do krwiobiegu. Z reguły w składzie znajdziemy takie nazwy jak: Etylhexyl Methoxycinnamate (Octylmethoxycinnamate), Benzophenone-3, 4- Methylbenzylidene Camphor, Octyl Dimethyl PABA, Homosalate. Są niebezpiecznme, gdyż naruszają gospodarkę hormonalną człowieka. Benzophenone (inaczej oxybenzone) gromadzi się na przykład pod skórą, niszczy jej warstwę ochronną i może powodować raka. Niebezpieczne są także: fenoksyetanol i retinyl, przyczyniające się do zmian nowotworowych, a także chorób mózgu (fenoksyetanol).

Zatem, chrońmy dzieci przed słońcem , ale chrońmy mądrze. Pamiętajmy też, że skórze dziecka nie służą popularne olejki do opalania – za szybko się wchłaniają.

Działy sklepu

Porównaj produkty


Nie masz żadnych produktów do porównania.

logolego

Moja przechowalnia


Nie masz żadnych produktów w schowku.

Rzetelny regulamin

Zweryfikowany

 

Sklepolandia

 

Sklepy24