Promocja

LEGO FRIENDS 20 1000x1000

DZIEŃ DZIECKA NA ŚWIECIE - JAK SIĘ NIE POMYLIĆ?

Wydawałoby się, że Międzynarodowy Dzień Dziecka wszędzie obchodzony jest jednakowo, o tej samej porze. Nic bardziej błędnego! Dlatego jadąc w odwiedziny za granicę, czy też chcąc być na bieżąco w kraju, w którym właśnie przebywamy, pracujemy – musimy się czegoś dowiedzieć, zebrynie popełnić faux pas.

Wprawdzie święto wszystkich dzieci zostało wprowadzone przez ONZ na całym niemal świecie od połowy lat 50. minionego wieku, ale nie w każdym kraju z ta samą data i zwyczajami.

I tak 1.czerwca to tradycyjny Dzień Dziecka w Polsce oraz w wielu krajach bałtyckich, ale także w Niemczech i w Chinach. Jednak już we Francji i we Włoszech życzenia składa się najmłodszym w dniu 6.stycznia, Japończycy fetują dzieci w dniach 3. marca i 5. Maja. Także i nasi sąsiedzi - Niemcy – świętują dwukrotnie – po raz pierwszy 1. czerwca , ale zaraz potem 20. września. Turcy mają Dzień Dziecka 23 kwietnia. W ostatnia niedzielę maja świętują Węgrzy, zaś Australijczycy w czwartą środę października. Kanadyjczycy celebrują Dzień Dziecka 20. Listopada i warto podkreślić, że jest to również data obchodów tego dnia przez UNICEF.

Tradycje także są różne. W Polsce to dzień prezentów od rodziców i dziadków, a w szkołach czas na różne sportowe zajęcia rekreacyjne, zamiast tradycyjnych lekcji. Dzieci w Chinach mają w tym dniu wolne, a te najmłodsze, poniżej 14 roku życia, dostają od władz specjalne prezenty. Japończycy w ramach tego święta przestrzegają różnic płci. Dziewczynki mają swój dzień w marcu, kiedy to organizowany jest festiwal lalek. Zaś chłopcy cieszą się świętem w maju, kiedy to udają się na festiwal samurajów. Dzieci we Francji czy w Nowej Zelandii nie tyle mają swój dzień, ile obchodzą święto rodziny, w którym bardzo ważne jest by wspólnie celebrować więzi i zasiąść na pewno do stołu by rodzinnie spożyć uroczysty obiad. Najskromniej mają dzieci hinduskie. W Indiach z okazji Dnia Dziecka można… kolorowo się ubrać do szkoły. Na co dzień bowiem mali hindusi musza paradować w mundurkach. Za to tureckie dzieci, ubrane w ludowe stroje, tradycyjnie w tym dniu puszczają latawce.

Niezależnie od miejsca wszędzie ten dzień obchodzony jest radośnie i z mnóstwem atrakcji.

Działy sklepu

Porównaj produkty


Nie masz żadnych produktów do porównania.

logolego

Moja przechowalnia


Nie masz żadnych produktów w schowku.

Rzetelny regulamin

Zweryfikowany

 

Sklepolandia

 

Sklepy24