JAK DOBRAĆ WÓZEK DO ZMIENNYCH WARUNKÓW POGODOWYCH

Siarczysty mroź, śnieg i wiatr, za chwilę wietrznie, deszczowo, zmiennie – aura nas nie rozpieszcza, a jeśli w dodatku obecnie zastanawiacie się jaki wybrać wózeczek dla dziecka by pasował do takich niesprzyjających warunków pogodowych – to spieszymy z pomocą.

Jeśli przypomnimy sobie trochę wiadomości z lekcji geografii , to uzmysłowimy sobie, ze w Polsce dominuje klimat wilgotny kontynentalny. Co to znaczy? Położenie w centrum kontynentu gwarantuje nam ścieranie się rozmaitych mas powietrza, przez co nieustannie tkwimy „między młotem a kowadłem”, czyli pomiędzy dżdżystym klimatem umiarkowanym a zimnym śnieżno-leśnym subarktycznym. O naszym klimacie mówi się zatem, że jest „przejściowy”, tłumacząc w ten sposób wiele często sprzecznych ze sobą zjawisk, np. siarczysty mróz jednego tygodnia a plusowa temperatura kolejnego.

Jak zatem dobrać wózek do tego, niesubordynowanego klimatu, ze skłonnością do częstych zmian? Oto kilka wskazówek:

 1. Najlepiej duże, pompowane koła – dzięki temu śnieg i inne związane z nim nieprzyjemności, nie będą problemem do pokonania.
 2. Specjalne resory. Po co? Ano po to by pokonywać bez większych dramatycznych wstrząsów wyboje, śliskie drogi, mokre chodniki.
 3. Hamulec – ręczny i postojowy – wówczas możemy być pewne, że wózek nigdzie „nie odjedzie” bez nas i nie wywróci się na mokrej, śliskiej drodze.
 4. Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa - konieczne o każdej porze roku, żeby dziecku nic się nie stało, jeśli poruszy się w wózku.
 5. Rączki regulowane w wysokości wraz ze zmianą kierunku jazdy – chyba nie musimy tłumaczyć jak bardzo jest to ważne by prowadząca wózek mama czy prowadzący tata – miał nad nim pełna kontrolę?

Oczywiście, możemy mówić o wielu jeszcze aspektach. Te są jednak podstawą cech wózka, który ma się sprawdzić w takiej kapryśnej aurze, jak ta nasza polska.


10 ELEMENTÓW, KTÓRE SĄ KLUCZOWE PRZY WYBORZE SPACERÓWKI

Wybór spacerówki, przy obecnych propozycjach rynkowych, wydaje się być nie lada wyzwaniem.  Tradycyjnie przyjęto, że spacerówka to wózek dla dzieci, które umieją już siedzieć, dlatego w wózku gondolę zastępuje siedzisko. Obecnie jednak i to rozróżnienie przestaje obowiązywać, gdyż producenci w swojej ofercie mają spacerówki, tzw. „od urodzenia”.

                 Czym  się zatem kierować przy wyborze idealnego wózka spacerowego?

 1. Stelaż – najlepiej by był wykonany z aluminium, gdyż będzie lekki. Powinien mieć możliwość zamontowania dodatkowych adapterów.
 2. Zawieszenie – jeśli dziecku ma być wygodnie na drodze to mechanizm jazdy powinien być płynny i amortyzować wahania i wstrząsy. Mamy kilka typów zawieszeń – jedne sprawdzą się idealnie na równej nawierzchni, inne na wyboistych drogach.
 3. Rączka wózka – powinna być przede wszystkim regulowana – idealna do manewrów na „trudnych trasach”, a w dodatku pozwoli na odwrócenie kierunku jazdy, co pomoże maluchowi uniknąć kontaktu np. z ostrym słońcem.
 4. Oparcie - powinno się bez problemu rozkładać do pozycji leżącej, zupełnie na płasko – co dla dziecięcego kręgosłupa ma szczególne znaczenie. Dziecka też nie powinno nic z boku uciskać. Ważne jest by oparcie było sztywne, tak by dziecku nie przeszkadzał znajdujący się pod spodem mechanizm stelaża.
 5. Obszerna budka – by jak najpełniej chroniła malca. Obecnie w ofercie producentów znajdują się już budki, które uszyto z tkanin z filtrem UV, na co warto zwrócić uwagę. Niekiedy wózki są wyposażone także w specjalny wysuwany daszek przeciwsłoneczny.
 6. Pasy bezpieczeństwa – jeśli chcemy by dziecko było absolutnie bezpieczne, pasy powinny być pięciopunktowe – przechodzące przez krok i pachwiny maleństwa. Wtedy na pewno nie musimy się obawiać, że dziecko wypadnie z wózeczka.
 7. Koła – pamiętajmy, że na drogach gruntowych najlepiej sprawdzą się duże koła wózka, zaś w mieście sprawdzi się wózek z kołami, które są duże z tyłu a mniejsze z przodu – łatwiej zjeżdżać z krawężnika.
 8. Regulowany podnóżek – ma znaczenie, bo dziecko rośnie, a jego nóżki nie powinny „zwisać” bezwładnie.
 9. Łatwość składania – bez zacinania i bez konieczności użycia siły, najlepiej by wózek składał się na płasko lub jak parasolka.
 10. Waga wózka – ma ogromne znaczenie, kiedy wózek chcesz wnosić po schodach, znosić, robić z nim zakupy. Dziecko przecież rośnie i waży coraz więcej. Przeciętna spacerówka waży około 10 kilogramów, do tego dodaj wagę dziecka. Jednak w ofercie naszego sklepu znajdziesz przykłady spacerówek, których rama ważny około 6,5 kg !

ZACHĘĆ DZIECKO DO POMOCY PRZED ŚWIĘTAMI :)

Każdego roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, brakuje rąk do pracy. Sprzątanie, gotowanie, pieczenie, zakupy , przystrajanie choinki. Wiele mam i tatusiów zastanawia się jak zaangażować w to dzieci, ale tak, by im sprawiało to radość i nie psuło atmosfery Świat. Zatem jak? Spieszymy z odpowiedzią…

                Przede wszystkim powinniśmy pamiętać by nie odrzucać każdej wersji pomocy dziecka, nawet jeśli przysporzy nam to nieco kłopotów. Pozytywne nastawienie, nawet do nieporadnych form dziecięcej pomocy, ma duży wpływ na to, jak dziecko będzie postępowało w przyszłości.

                Dzieci często nie umieją odwlekać nagrody, a tym samym oczekiwania na pochwałę. Dobrze jest zatem zaplanować dla nich taka formę pomocy , której efekty będzie widać niemal natychmiastowo: przybranie choinki, ułożenie sztućców na stole, przyozdobienie wzorami pierniczków.

                By zmotywować dziecko do niesienia pomocy przy świątecznych pracach czy porządkach należy pamiętać o pozytywnym wzmacnianiu – częstym chwaleniu, unikaniu karania gdy cos pójdzie nie tak, no i …może o jakiejś formie nagrody za wydatną pomoc. Zwłaszcza wówczas, gdy dziecko ma silny opór przed pomocą, przed oderwaniem się od gier czy od zabawy.

Dzieci należy angażować w przedświąteczne prace. To ważne by czuły się częścią wspólnoty, wiedziały jak ważne jest dla rodziny robienie wspólnych przygotowań, by uczyły się, że każdy ma jakieś zadanie, za które jest odpowiedzialny. Jakie jednak prace wybrać, by uniknąć nieporozumień i bałaganu?

                Najlepiej zaproponować dziecku pomoc przy tym, co nie kojarzy się z nudą. Oczywiście – wycinanie ozdób, robienie ciastek czy ubieranie choinki jest atrakcyjne, ale jak zaproponować dziecku, np. pomoc w odkurzaniu? Z tego też można uczynić zabawę – odkurzać może bowiem zamienić się w magiczną różdżkę do „wciągania” czarodziejskich potworków, albo chowania elfów. W ten sam sposób można zaproponować dziecku krojenie plastikowym nożem składników na „magiczną sałatkę” .Wystarczy odrobina życzliwości i wyobraźni. Do dzieła!


Działy sklepu

Porównaj produkty


Nie masz żadnych produktów do porównania.

logolego

Moja przechowalnia


Nie masz żadnych produktów w schowku.

Rzetelny regulamin

Zweryfikowany

 

Sklepolandia

 

Sklepy24