Promocja

LEGO FRIENDS 20 1000x1000

WIELKANOCNE GRY I ZABAWY!

Wielkanoc to czas niezwykły i z pewnością przygotowania do tych Świąt pochłaniają wiele czasu. Często więc nie do końca wiemy, jak zorganizować dzieciom zabawę w chwili, kiedy potrzebujemy skupić się na czymś innym. Albo martwisz się zawczasu jak poradzić sobie z ruchliwymi dziećmi przy świątecznym stole? A są na to niebanalne sposoby, mało tego – związane są one ze świętami!

Pierwsza i dość prosta zabaw, jaką można wymyślić dla dziecka to ta związana z kolorowaniem wielkanocnych malowane i ozdób. Te pierwsze bez trudu można znaleźć w Internecie. Co zaś z tymi drugimi? Czy wiedzieliście , ze jajka świetnie się dekoruje zwykłym flamastrem albo… kredkami świecowymi ? Tymi ostatnimi najlepiej na gorąco – potem malunek zasycha na jajku i jest trwalszy.

Wydaje się banalne, ale za to ile przy tym frajdy. Pamiętacie swoje dzieciństwo i to – jak bardzo lubiliśmy robić pisanki. Jeśli ktoś ma ochotę na nieco trudniejsze zadanie możemy zrobić pisanki nieco bardziej wymagającą metodą: jajko można ugotować w łupinach cebuli – wtedy nabierze rudo-brązowej barwy. Na takiej skorupce wzory i ozdoby się …wydrapywało najlepiej czymś ostrym. Oczywiście – to akurat zajęcie dla nieco starszych dzieci!

Pora na przystrojenie domu! Tutaj mamy do wyboru mnóstwo opcji: jęli odpowiednio przetniemy zakończenie starej skarpety i dołożymy trochę waty do środka – szybko możemy, zawiązawszy cudo w odpowiednim miejscu – mieć wielkanocnego króliczka. Teraz tylko trzeba mu doszyć oczka i wąsy!

No dobrze, a co zrobić z dziećmi, które nie mają ochoty na szycie, malowanie czy dekorowanie? Ustaw im tor przeszkód z jajek – najlepiej już ugotowanych – i zawiąż oczy – ten kto przejdzie bez szwanku z zakrytymi oczyma – na pewno zasłuży na słodką nagrodę! A co do słodkości – masz wiele zakamarków w domu i ogrodzie ? Pochowaj w nich czekoladowe słodkie jajka , daj dzieciom koszyczki – i każ ich szukać. Nasz pociechy z pewnością będą miały świetną zabawę. Zwłaszcza, że jeśli któreś przyniesie najwięcej – może dodatkowo wygrać coś miłego?

A jełki brak rekwizytów i wszystkie zabawy się znudziły zawsze można spróbować zajączka. Dzieci tworzą tańczące kółko i trzymają się za rączki. Jedno z nich idzie do środka jako zajączek –jego zadaniem jest się jak najszybciej wydostać z kółka – używając sprytu i szybkości. Ten, kto wypuści zajączka, sam trafia na jego miejsce…

Miłej zabawy!


CZY TYLKO BAŁWAN I SANKI? JAK ŚWIETNIE BAWIĆ SIĘ Z DZIEĆMI W ZIMIE NA ŚNIEGU?

Zabawy zimowe od zawsze kojarzą nam się z jednym: lepieniem śnieżnych kulek, bałwana czy „robieniem orła” na śniegu.  Współczesne dzieci jednak mają znacznie więcej bodźców zewnętrznych od świata, dlatego potrzebują coraz to bardziej oryginalnych pomysłów na spędzenie czasu. A co mogłoby to być?

Zagraj z dzieckiem w barwne kolorowe kule lodowe – do tego celu potrzebujesz jedynie balonów, wody i  barwników spożywczych.  Balon można wieczorem napełnić wodą, dodać barwnik spożywczego i wstawić albo do zamrażarki albo na zewnątrz, na mróz. Kolejnego dnia wystarczy przekłuć balonik i …bawić się kolorowymi kulkami z lodu w …np.: śnieżne kręgle! Jęli zrobisz to samo, ale wodą zabarwioną barwnikiem spożywczym wypełnisz np. pojemnik na kostki lodu. Takie kolorowe „klejnoty” można potem poukrywać w rozmaitych zakamarkach – zwycięzca, który znajdzie ich najwięcej – może zdobyć np. słodką nagrodę.  Jeśli nikomu to nie będzie przeszkadzało możemy też użyć barwnika z woda do kolorowania lodowych sopli! – daszki i balkony mogą dzięki temu wyglądać bajecznie każdego dnia.

Innym pomysłem dla dzieci jest zaangażowanie ich w np. kolorowankina śniegu.  Barwniki spożywcze możemy poumieszczać, po rozmieszaniu z wodą, w pojemnikach po produktach spożywczych czy małych słoiczkach.  Wystarczy zrobić figurkę, bałwana lub wydeptać obrazek i pokolorować. A czemu, zapytacie, barwniki spożywcze zamiast zwykłych farb? – Dlatego, że dbamy o środowisko i nie chcemy go zanieczyszczać.

 

         To nie jedyne pomysły - możemy z dziećmi bawić się w widoczne z góry wydeptane w śniegu obrazki, urządzić mini pole do golfa albo zrobić z barwników tarczę,  w którą dzieci będą mogły rzucać do celu.

       Jak widac - pomysłów - zdrowych, bezpiecznych jest bez liku. Nie wahajmy się i korzystajmy z uroków zimy!

 

CZY WARTO ROBIĆ Z DZIEĆMI POSTANOWIENIA NOWOROCZNE?

Postanowienia noworoczne a dzieci

No właśnie… jak to z tymi postanowieniami bywa? Jedni zapisują je skrupulatnie na kartkach i przestrzegają, przynajmniej części z nich. Innym udaje się zaledwie połowicznie, a jeszcze inni… lekceważą ten zwyczaj kompletnie. Jeżeli więc dorosłym tak trudno podjąć noworoczne zobowiązania, to co z dziećmi? Czy warto motywować je do nauki i pracy wraz z Nowym Rokiem?

I tutaj ( jak zwykle) zdania są podzielone. Skoro robienie noworocznych planów sprawia trudność dorosłym to jak mają sobie z tym radzić małe dzieci? Otóż nie do końca takie założenie jest słuszne. Dzieci sa znacznie mądrzejsze niż sądzimy, to tylko my traktujemy je jak istotki, niezbyt nawykłe do abstrakcyjnego myślenia. To, zdaniem wielu psychologów dziecięcych, nie jest słuszne postępowanie. Dzieci przecież się uczą i wciąż opanowują nowe umiejętności. Warto więc zrobić z nimi listę noworocznych postanowień, ale trzeba pamiętać o kilku istotnych aspektach:

  1. By zachęcić dziecko do takiego przyszłorocznego planowania warto przygotować sobie wcześniej listę jego osiągnięć z mijającego roku. Dlaczego? To wyjątkowa motywacja do dalszej nauki i pracy nad sobą. Dziecko widzi, że jego wysiłki przynoszą efekty i czuje się docenione.
  2. Pomóż dziecku zrobić taką „listę”, ale bez nagonki i nacisku. To nie może być lista pokuty za grzechy. Zacznij tak naprawdę od tego, co dziecko chciałaby rzeczywiście w nadchodzącym roku osiągnąć: odzwyczaić się od czegoś niezbyt dobrego, nauczyć nowych słówek z języka obcego, zacząć jazdę na rowerze…
  3. Największa jednak frajda jest nauka czegoś nowego, nowych umiejętności. Warto by na tej liście dziecko zapisało sobie postanowienia ważne, np. będę milsza dla brata albo częściej będę sprzątał pokój, ale przede wszystkim powinny na niej znaleźć się nowe umiejętności. To prawdziwa przyjemność dla młodego umysłu nauczyć się czegoś nowego. Daje wiarę w siebie i pozwala się rozwijać. I To wcale nie musi być nic super trudnego. Wystarczy np. nauka przyszycia guzika!

Powodzenia!


Działy sklepu

Porównaj produkty


Nie masz żadnych produktów do porównania.

logolego

Moja przechowalnia


Nie masz żadnych produktów w schowku.

Rzetelny regulamin

Zweryfikowany

 

Sklepolandia

 

Sklepy24